دومین تلاش "وامید" برای فروش "وسپه"

توسط : trader_esf1|ﺳﻪشنبه, 20 اسفند,1398

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری امید درحالی 8 مرداد بلوک 66.4 درصدی سرمایه گذاری سپه را روانه میز فروش کرده بود تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود اما به دلیل عدم وجود خریدار در این واگذاری ناکام ماند.

براین اساس، این هلدینگ این بار در نظر دارد بلوک 15 درصدی سهام این شرکت را بطور یکجا و نقد یا نقد و شرایطی در بورس تهران عرضه کند. مقرر شده یک میلیارد و سه میلیون و 650 هزار سهم در نماد "وسپه" روز یکشنبه 31 فروردین ماه از طریق کارگزاری بانک سپه به فروش برسد.

در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 8663 ریال (بیش از 1.6 برابر قیمت فعلی تابلو)و قیمت پایه کل 869.4 میلیارد تومان تعیین شده است. در صورت انجام معامله بصورت نقد خریدار باید کل ثمن معامله را حداکثر در مدت 2 روز کاری بعد از انجام معامله پرداخت کند.

در صورت انجام معامله بصورت شرایطی، قطعیت معامله حداکثر ظرف مدت 14 روز کاری پس از انجام معامله مشروط به پرداخت ثمن نقدی معامله معادل 10 درصد ارزش معامله و الباقی 90 درصد طی یک فقره چک به تاریخ 15 روز کاری پس از انجام معامله و ارائه سند تسویه خارج از پایاپای، تکمیل و امضای قرارداد و وکالت نامه خواهد بود.

بابت تضمین پرداخت مانده ثمن اقساطی، خریدار یا خریداران باید به میزان ارزش 100 درصد سهام عرضه شده ،سهام شرکت مورد معامله را به نفع فروشنده از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی به وثیقه گذارند که پس از تسویه کامل، رفع توثیق خواهد شد.

کلمات کلیدی:

آدرس: تهران میدان ونک،خیابان گاندی جنوبی ،خیابان پنجم ،پلاک ۲۰   تلفن: ۸۸۲۰۳۳۱۱   فكس: ۸۸۲۰۹۶۷۰   فكس بخش مالی :۸۸۸۷۲۹۵۸

کلیه حقوق این سایت مربوط به شرکت کارگزاری ارگ هومن می باشد