توضیح "شصدف"

توسط : trader_esf1|چهارشنبه, 14 اسفند,1398

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت دوده فام که زمان ثبت سفارش خرید 34 میلیون سهم آن از 7 تا 10 صبح امروز برای عرضه اولیه 20 درصدی تعیین شده درخصوص برنامه افزایش سرمایه 250 درصدی و نرخ فروش محصولات، دست به شفاف سازی زد.

بر این اساس، علیرضا فروغی راد مدیرعامل "شصدف" اعلام کرد: شرکت در نظر دارد سرمایه را از ‏ ۲۰ به ۷۰ میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی افزایش دهد. ۳۰ بهمن ماه گزارش توجیهی افزایش سرمایه تهیه و به حسابرس ارائه شده و ۴ اسفندماه گزارش بازرس قانونی دریافت شده است.

در خصوص افزایش سرمایه تا این لحظه درخواستی به سازمان بورس ارائه نشده و پس از عرضه اولیه و درخواست و دریافت مجوز از سازمان بورس و انجام اقدامات لازم جهت افزایش سرمایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی در ابتدای سال ۹۹ صورت خواهد پذیرفت.

همچنین میانگین نرخ فروش صادراتی ۱۱ ماهه سال جاری به ارزش ۸۴۵۰۱ ریال بوده و با توجه به تغییرات نرخ ارز از ابتدای اسفند ماه انتظار می رود نرخ فروش صادراتی بیشتر از نرخ فروش داخلی شود. پیش‌بینی می‌شود نرخ فروش صادراتی در اسفندماه به ارزش ۸۸۰۰۰ ریال برسد. علت پایین بودن نرخ فروش صادراتی نسبت به فروش داخلی نرخ جهانی دوده، کشش بازار، نوسانات نرخ ارز در داخل و نرخ جهانی نفت است.

این شرکت در دوره ۹ ماهه به ازای هر سهم ۲۱۹۲ ریال سود محقق کرده و با ثبت افزایش سرمایه ۱۸ درصدی درسال جاری نسبت به مدت مشابه قبل در سود هر سهم ۳۶ درصد افت داشته ولی سود خالص افت ۲۴ درصدی داشته که به دلیل افرایش ۵۲ درصدی بهای تمام شده فروش و افزایش ۱۳۲ درصدی هزینه‏‌هاى فروش، ادارى و عمومى است. "شصدف" در عملکرد ۹ ماهه ۴۳.۸ میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است.

کلمات کلیدی:

آدرس: تهران میدان ونک،خیابان گاندی جنوبی ،خیابان پنجم ،پلاک ۲۰   تلفن: ۸۸۲۰۳۳۱۱   فكس: ۸۸۲۰۹۶۷۰   فكس بخش مالی :۸۸۸۷۲۹۵۸

کلیه حقوق این سایت مربوط به شرکت کارگزاری ارگ هومن می باشد