عوامل موثر بر رشد قیمت ها

توسط : trader_esf1|دوشنبه, 23 دی,1398

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عرفان هودی با اشاره به اینکه هفته گذشته شاخص بورس حدود 30 هزار واحد را از دست داد و دیروز قادر به جهش بیش از ۱۵ هزار واحدی شد به ایرنا گفت: روند صعودی بازار سهام به دلیل پایان تنش سیاسی ایران و آمریکا از سر گرفته شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته شاخص به 380 هزار واحد بازگردد.

وی ادامه داد: شاخص در چند وقت گذشته به صورت مداوم در مسیر رشد قرار گرفته بود و به اصلاح نیاز داشت اما اصلاحی که باید در یک ماه انجام می‌شد را در یک هفته تجربه کرد. این موضوع می‌تواند محرکی برای رشد شاخص باشد و به نظر می‌رسد تا پایان بهمن ، بازار متعادل و رو به رشد خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه تصویب افزایش سرمایه از تجدید بر ارزیابی دارایی‌ها در بهترین زمان ابلاغ شد و زمینه رشد قیمت و صف خرید بسیاری سهم‌ها و شاخص را فراهم کرد، افزود: انتظار می رود با توجه به تکلیف شرکت ها برای انجام تجدید ارزیابی دارایی ها تا پایان سال و کاهش تنش‌های ایران و آمریکا و در صورت نبود ریسک غیرسیستماتیک و سیاسی خاص، رشد شاخص با کمی نوسان ادامه دار باشد .

هودی ادامه داد: بازار سرمایه از گذشته هم با موضوع تحریم‌ها مواجه بود و تاثیر این مورد هم از قبل پیش خور شده و بیشتر جنبه روانی دارد . بنابراین تحریم‌ها نمی‌تواند تاثیر زیادی بر روند بازار داشته باشد. همچنین عمده فلزات، صادرات محور نیستند که بخواهند با مشکلی از این نظر مواجه شوند.

کلمات کلیدی:

آدرس: تهران میدان ونک،خیابان گاندی جنوبی ،خیابان پنجم ،پلاک ۲۰   تلفن: ۸۸۲۰۳۳۱۱   فكس: ۸۸۲۰۹۶۷۰   فكس بخش مالی :۸۸۸۷۲۹۵۸

کلیه حقوق این سایت مربوط به شرکت کارگزاری ارگ هومن می باشد