جزئیات قرارداد مهم "مادیرا"

توسط : trader_esf1|ﺳﻪشنبه, 10 دی,1398

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت صنایع ماشین های اداری ایران که به دلیل نوسان مثبت بیش از 50 درصدی قیمت سهام ملزم به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شده به عنوان اولین شرکت، همزمان با پاسخ به سوالات مطروحه در سامانه تدان، اقدام به برگزاری نشستی خبری کرد و درباره وضعیت حال و آینده شرکت توضیحاتی داد.

افزایش نیروی انسانی؛سهم بازار و برآورد فروش تلویزیون

بابک ثقفی در این نشست با اشاره به افزایش 25 درصدی نیروی انسانی شرکت گفت: تعداد افراد از 950 به 1200 نفر رسیده و افزایش تعداد به 1600 نفر طی 6 ماهه آینده در دستور کار قرار دارد. همچنین پیش بینی می شود فروش ریالی تا پایان سال جاری معادل بیش از دو برابر سال گذشته محقق شود. با سهم بازار 25 درصدی به رغم حضور چشمگیر اجناس قاچاق در بازار، برآورد می شود تعداد فروش تلویزیون هم 50 درصد بیشتر  از سال گذشته باشد.

وی با اشاره عدم قابلیت رقابت قیمتی محصولات قاچاق با مادیران از فروش دو ماهه یکی از محصولات تلویزیون به نرخ سه میلیون و 199 هزار تومان خبر داد و افزود: در این مدت موفق به فروش حدود 20 هزار دستگاه از این نوع با سود کم شدیم که عملا باعث شد ضمن حفظ سهم بازار، آن را افزایش دهیم. با تغییر قیمت دلار ،کالاهای متنوع به دست رسید و تا پایان سال محصولات متنوع تر نمایشی هم با قیمت های رقابتی ارائه خواهیم کرد.

افزایش تعداد شعبات و مذاکره برای فروش برندهای دیگر

این مقام مسئول با اشاره به نصب قابل توجه 30 هزار دستگاه تلویزیون طی ماه گذشته گفت:باتوجه به راه اندازی فروشگاه زنجیره ای مادیران از اردیبهشت ماه، تاکنون تعداد شعب به 14 رسیده که سه شعبه در تهران و مابقی در شهرهای بزرگ واقع شده و تا پایان سال به 20 شعبه می رسد.افزایش تعداد شعبات به 150 و مذاکره برای فروش محصولات دیگر تولیدکنندکان ایرانی در این شعبات هم در دستور کار قرار دارد.

ثقفی درخصوص پروژه لوازم خانگی نیز گفت: خط تولید ماشین لباسشویی ماه گذشته و خط تولید یخچال نیز ظرف چند روز آینده راه  اندازی می شود که 75 درصد کل پروژه لوازم خانگی محسوب می شود.کل سرمایه گذاری لازم برای این پروژه 180 میلیارد تومان بود که از محل عرضه اولیه سهام و سود انباشته بدون دریافت تسهیلات بانکی تامین شد.

برنامه افزایش 30 درصدی ظرفیت تولید لوازم خانگی

وی از برنامه افزایش 30 درصدی ظرفیت تولید کارخانه لوازم خانگی در سال آینده خبر داد و گفت: براین اساس باتوجه به اینکه طی سال جاری 10 تا 15 هزار دستگاه ماشین لباسشویی به فروش رفته در ظرفیت جدید فروش حدود 60 تا 70 هزار دستگاه یخچال و 80 تا 90 هزار دستگاه ماشین لباسشویی انتظار می رود که سود قابل ملاحظه ای را ایجاد خواهد کرد.

انعقاد قرارداد مهم برای تامین مالی مورد نیاز خرید مواد اولیه

مدیرعامل صنایع ماشین های اداری ایران گفت: در راستای رقابتی تر شدن قیمت محصولات تلویزیون و لوازم خانگی که نیاز به رشد و سرمایه در گردش دارد، قراردادی برای تامین مالی مورد نیاز خرید مواد اولیه توسط چهار سهامدار اصلی "مادیرا" مبنی برتزریق 400 میلیارد تومان به شرکت منعقد شده که 100 میلیارد تومان نقدی و 300 میلیارد تومان هم از محل فروش سهام بصورت خرد و بلوکی(معادل 4 تا 5 درصد سهام) ظرف روزهای آینده تامین خواهد شد و به عنوان نقدینگی به شرکت بازمی گردد. این تامین مالی و سرمایه در گردش بدون بهره، سود مطلوبی را سال آینده عاید شرکت خواهد کرد.

دلایل نوسان بیش از 50 درصدی قیمت سهام

ثقفی درخصوص دلایل نوسان بیش از 50 درصدی قیمت سهام طی روزهای اخیر به بورس پرس گفت: "مادیرا" از ابتدای سال تا پایان آبان ماه 771.7 میلیارد تومان درآمد کسب کرده در حالی که عملکرد آذر ماه با درآمد 171.4 میلیارد تومانی در این رشد قیمت بی تاثیر نبوده است. ضمن اینکه حجم تبلیغات نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده و راه اندازی کمپین های موفق از جمله حمایت از آلبوم مشترک افسانه چشم هایت علیرضا قربانی و همایون شجریان باعث رشد عرضه و تقاضای این سهم شده است.

کلمات کلیدی:

آدرس: تهران میدان ونک،خیابان گاندی جنوبی ،خیابان پنجم ،پلاک ۲۰   تلفن: ۸۸۲۰۳۳۱۱   فكس: ۸۸۲۰۹۶۷۰   فكس بخش مالی :۸۸۸۷۲۹۵۸

کلیه حقوق این سایت مربوط به شرکت کارگزاری ارگ هومن می باشد