دلیل بهبود وضعیت شرکتها و آینده بورس

توسط : trader_esf1|شنبه, 04 آبان,1398

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمید مهرآور با بیان اینکه نقدینگی افسار گسیخته، منجر به اقبال بازارهای رقیب بورس مانند طلا ، ارز ، خودرو و مسکن در مقابل دیگر بازارهای سرمایه گذاری شده به ایرنا گفت : افراد با هر رقم می‌توانند جذب بازارسرمایه شوند و ورود به آن راحت‌تر است. اما بازاری مانند مسکن نیازمند سرمایه‌گذاری کلانی است و بازار سکه و ارز هم در سال‌های گذشته با افزایش چشمگیری روبرو شده اند.

وی افزود: با تغییر مدیریت بانک مرکزی و کنترل سیستم ارز، سفته بازان و سوداگران متوجه شدند بازار ارز دیگر مناسب سرمایه‌گذاری نیست. بازار خودرو هم در کنار دیگر بازارها جذابیت را از دست داد . بنابراین با توجه به محدودیت‌ها ، فقط بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاری باقی ماند.

دلیل بهبود وضعیت شرکت ها و پیش بینی آینده بورس و بازارهای رقیب

این کارشناس درباره وضعیت مالی شرکت‌های بورسی و  فرابورسی هم توضیح داد: مدیران شرکت‌ها براساس شعار اقتصاد مقاومتی، تلاش زیادی برای بهبود روند معاملات کردند که باعث شد آمار تولید و فروش نسبت به سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار شود. مجموع این عوامل و عرضه های اولیه ، مردم را ترغیب به سرمایه‌گذاری در بازار سهام کرد و باعث رشد چشمگیر شاخص در سال جاری و کسب سود تازه واردن و دیگر فعالان شد.

مهرآور درمورد آینده بازار هم پیش بینی کرد : رشد شاخص تا پایان سال ادامه دار خواهد بود و اگر جریان سیاسی و عواملی خارجی دخالتی در روند بازار نداشته باشد، هیچ دلیلی و مانعی برای ادامه سیر صعودی وجود ندارد. در این میان امکان دارد رشد پرشتاب ۶ ماه اول سال در  نیمه دوم کمتر شود اما اینکه رشد بازار سرمایه از بین برود، امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه بازار طلا متاثر از بازار جهانی و نیز قیمت برابری ارزها بوده و پیش بینی مثبتی برای افزایش در سطح بازار جهانی نیست ، ادامه داد: اگر دلار در همین سطح باقی بماند ، قیمت طلا هم رشدی نخواهد کرد و بازارسرمایه همچنان بهترین بازار خواهد بود.

کدهای جدید برای خرید عرضه های اولیه

وی با اشاره به افزایش صدور کدهای جدید معاملاتی افزود: صدور کد سهامداری در چند ماه گذشته با رشد بسیار زیادی همراه بود اما سرمایه‌گذاران عمدتا" بابت عرضه اولیه‌ها اقدام به دریافت کد بورسی کرده اند و هنر بازار سرمایه حفط تازه واردان است . اما بازار سرمایه بسیار حرفه‌ای و نیازمند دانش بوده و نمی توان براساس شنیده‌ها اقدام به خرید و فروش سهام کرد و افراد باید مثل هر کار و حرفه دیگری از دانش لازم برخوردار باشند.

این کارگزار با تاکید بر اینکه نرخ سود بانک‌ها به سپرده‌ها ، برخلاف سال‌های گذشته کمتر از نرخ تورم شده، افزود: از مسئولین تقاضا می شود فکری به حال قشر آسیب پذیر جامعه کنند تا امکان سرمایه گذاری در بورس فراهم و سودی در اختیار این گروه قرار گیرد. تازه واردین هم باید با توجه به موقتی بودن روندهای مثبت و منفی ، حد سود و زیانی را در نظر بگیرند و  در صندوق‌های سرمایه گذاری ، سرمایه‌گذاری کنند.

کلمات کلیدی:

آدرس: تهران میدان ونک،خیابان گاندی جنوبی ،خیابان پنجم ،پلاک ۲۰   تلفن: ۸۸۲۰۳۳۱۱   فكس: ۸۸۲۰۹۶۷۰   فكس بخش مالی :۸۸۸۷۲۹۵۸

کلیه حقوق این سایت مربوط به شرکت کارگزاری ارگ هومن می باشد