عرضه بلوکی"البرز"

توسط : trader_esf1|چهارشنبه, 22 خرداد,1398

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،در پی مصوبه اوایل خرداد هیات واگذاری مبنی بر عرضه باقی مانده سهام دولت در 18 شرکت‌ بزرگ و اعلام شرایط عرضه سه بلوک 17.34 درصد بیمه البرز در بورس و 20 درصد دو پالایشگاه شیراز و لاوان در فرابورس ، زمان عرضه بلوک بیمه البرز مشخص شد .

به این ترتیب ، سازمان خصوصی‌سازی شنبه 22 تیر به وکالت از طرف دولت بیش از 639 میلیون و 567 هزار سهم "البرز" را به قیمت 158 تومان هر سهم و به ارزش 109 میلیارد تومان به صورت نقد روانه میز فروش خواهد کرد که چهارمین عرضه در 16 ماه اخیر بشمار می رود .

براساس این گزارش، بعد از عدم انجام معامله این بلوک در 16 بهمن 96 و به رغم وجود دو سه مشتری، مجددا 12 اسفند همان سال عرضه و بعد از رقابتی کوتاه از سوی کارگزاری صبا تامین برای کنسرسیومی متشکل از سه صندوق بازنشستگی، صندوق عشایر و صندوق تامین اجتماعی به قیمت 130 تومان خریداری شد.

اما سازمان خصوصی سازی از عدم رسیدن به توافق با خریداران و یا عدم تایید صلاحیت آنها و یا هر دلیل مگوی دیگر خبر داد و اعلام کرد: قصد دارد این بلوک 17.34 درصدی بیمه البرز بار دیگر عرضه کند که 28 خرداد سال گذشته با کاهش حدود 13 میلیارد تومانی به ارزش 75.5 میلیارد تومان به صورت 30 درصد نقد و بقیه اقساط (با کاهش قیمت پایه نسبت به عرضه‌های قبلی) در بورس عرضه اما بی نیتجه ماند.

کلمات کلیدی:

آدرس: تهران میدان ونک،خیابان گاندی جنوبی ،خیابان پنجم ،پلاک ۲۰   تلفن: ۸۸۲۰۳۳۱۱   فكس: ۸۸۲۰۹۶۷۰   فكس بخش مالی :۸۸۸۷۲۹۵۸

کلیه حقوق این سایت مربوط به شرکت کارگزاری ارگ هومن می باشد