احتمال فشار فروش حقوقی‌ها در روزهای پایانی سال

توسط : trader_esf1|چهارشنبه, 17 بهمن,1397

به گزارش بورس نیوز روند فرسایشی بازار سرمایه کماکان ادامه دارد. سهامداران شور و شوقی برای معامله ندارد و حجم معاملات نیز زیاد نیست. حضور حقوقی ها اگرچه بیشتر از حقیقی هاست اما به اندازه ای نیست که روند قیمت سهام شرکت های بزرگ را متاثر کند. این اتفاق سبب شده تا سرمایه گذاران به سمت نمادهای کوچک تر متمایل شوند و این فرصتی برای برخی سفته بازان شده است که نمادهایی که اتفاقی در آن ها رخ نداده است را نیز با تقاضا همراهی کنند.
نظر می‌رسد بازار سرمایه مدت‌هاست درگیر دست‌و‌پنجه نرم کردن با تحولات کند واقعی اقتصاد کشور است و مرتبا پیش‌بینی‌های رو به بهبود سرمایه‌گذاران را خنثی می‌کند. رکود حاکم بر اقتصاد مانند وزنه‌ای از رشد بازار جلوگیری می‌کند و اثرات تحریم ها، افت شدید قیمت‌های جهانی کامودیتی‌ها و نیز پایین آمدن بازده مورد انتظار مهمترین علل رخوت بازار سرمایه هستند.

سید جلال صادقی شریف مدیرعامل کارگزاری امید سهم در خصوص پیش بینی وضعیت بازار سرمایه به بورس‌نیوز گفت: با توجه به ابهام وضعیت الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی، موسوم به پالرمو و کمبود نقدینگی در بازار سرمایه؛ با اینکه قیمت‌های جهانی و فلزات مثبت بوده ولی بازار به آن توجه چندانی نکرده است.

وی افزود: گزارش‌های 9 ماهه همه خوب است، ولی درعین حال بازار رمق چندانی نداشته و به گزارش ها اعتنایی نکرده است. گرایش سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری و نوسان گیری در سهم‌های کوچک تر است.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با علت رخوت بازار اظهار داشت: بی رمق بودن بازار سرمایه به دلایل سیاسی و ابهامات FATF و پالرمو و... است. پول جدید نیز به بازار وارد نشده و به نظر می رسد شرایط بازار تا پایان سال مبهم باشد.

صادقی شریف در خاتمه تصریح کرد: به نظر می رسد در هفته های پایانی سال، صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی، فروشنده سهام خواهند بود و ممکن است به این دلیل، نقدینگی تا پایان سال از بازار خارج شود.
کلمات کلیدی:

آدرس: تهران میدان ونک،خیابان گاندی جنوبی ،خیابان پنجم ،پلاک ۲۰   تلفن: ۸۸۲۰۳۳۱۱   فكس: ۸۸۲۰۹۶۷۰   فكس بخش مالی :۸۸۸۷۲۹۵۸

کلیه حقوق این سایت مربوط به شرکت کارگزاری ارگ هومن می باشد